Splav Dunajca

Pltníctvo na Dunajci Červený Kláštor prevádzkujeme od roku 1992 venujeme sa mu každý letný deň s pokorou a láskou k našim turistom aby sme vytvorili, čo najkrajší zážitok z Pienin.


Zabezpečujeme pre vás splav Dunajca na tradičných drevených pltiach. Splavovanie je povolené každoročne od 15.apríla do 31 októbra denne od 8 hod. do 17 hod. Plavba je dlhá 11 km a trvá 1,5 hod. Plť vedú dvaja skúsení v goralskej veste a klobúku oblečení pltníci, ktorí počas plavby rozprávajú zaujímavostí Pienin a pltníctva. Splav končí v Lesnici, naspäť sa môžete dostať pešo chodníkom popri rieke asi za 2 hod., bicyklami asi 40 min., alebo turistickými mikrobusmi a autobusom.

Rafting na Dunajci

Prevádzkujeme požičovňu raftov a vodáckeho vybavenia v obci Červený Kláštor. Sme mladý a flexibilný kolektív, pripravený vyhovieť všetkým Vaším požiadavkám.

Sídlime v obci Červený Kláštor (č. d. 144), kde ponúkame splav Dunajca primárne na trase Červený Kláštor – Lesnica (9 km), avšak v ponuke sú aj alternatívne trasy (Lysá nad Dunajcom – Krościenko nad Dunajcem). Postaráme sa o všetko čo potrebujete pre Váš dobrodružný a bezpečný zážitok počas splavu rieky Dunajec.

Cykloturistika

Rieka Dunajec vytvára v kaňone sedem veľkých meandrov, obklopených skalnými stenami šplhajúcimi sa až do výšky 350 metrov nad hladinou. Prielomom vedie aj turistický chodník popri rieke, ktorý kopíruje trasu splavu a má desať náučných zastávok popisujúcich zaujímavé prírodné miesta.

Vrámci aktivít zabezpečujeme aj požičanie bicyklov, kde si trasu popri Dunajci môžete prejsť aj sami. Okrem iného sa v okolí Pienin nachádza aj Singeltrails  v Lechnici. Ide o najväčší singletrailový rezort na Slovensku – 15 km trialov. Singletrails Lechnica je sieť horských cyklochodníkov v srdci Pieninského národného parku. Pri jazdení po nich budete obdarený nádherným výhľadom na najnavštevovanejší vrch Pienin Tri Koruny.

Turistika

Tri koruny

Najvyšší (982 m.n.m.) a najzaujímavejší vrch vo vlastných Pieninách ležiaci v poľskej časti Pienin nad ľavým brehom Dunajca pri jeho toku prielomom. Na jeho južnej strane vytvára päť vrcholových skalných veží, ktorých steny sú okolo 100 m vysoké, podobu koruny.

Sokolica

Popri Troch korunách najpopulárnejší a najkrajší štít Pienin (747 m.n.m.) pri zakončení Prielomu Dunajca v takzvaných Pieninkách. Jej skalné steny klesajú kolmými zrázmi k Dunajcu, z vrcholu je úchvatný pohľad.

Haligovské skaly

63 hektárov predstavujúci ucelený komplex vápencových skál a sutín so vzácnou florou a faunou. V typicky bralnatom reliéfe sú najmä na chrbte a južných i juhozápadných úbočiach skupiny bizardných skalnatých veží i skál.

Múzeum Červený Kláštor

Národná kultúrna pamiatka. Celoročne približuje návštevníkom život mníchov, ako aj ľudí zo Zamaguria.
Založený bol kartuziánskymi mníchmi v roku 1320. prehliadka trvá približne 60 minút.

Hrady a zámky v okolí

Hrad Stará Ľubovňa

Jeden z najobľubenejších hradov Slovenska len 25 minut od Červeného Kláštora. Na hrade boli ukryvane poľske korunovačne klenoty.

Zamek Niedzica

Pôvodne uhorský hrad pri poľskej hranici. Obec niedzica je rodiskom legendarneho Miša Dočolomanského.

Hrad Czorsztyn

Zrúcanina stredovekého hradu zo 14. storočia, nachádzajúca sa na okraji poľskej časti Pieninského národného parku. Narodna kultúrna pamiatka Poľska

Rezervácie

KONTAKT NA SPLAV

KONTAKT NA RAFTING

Červený Kláštor 86
059 06 Červený Kláštor